کشور نیوزیلند یکی از ساکت ترین و آرام ترین نقاط اقیانوس آرام در نزدیکی کشور بزرگ استرالیا می باشد. مردم نیوزیلند به زبان انگلیسی صحبت می کنند.

دولت نیوزیلند دو نوع ویزا برای افراد یا متقاضیان این کشور در نظر گرفته است. افراد تحصیل کرده که دارای پیشنهاد رسمی کار باشند می توانند بعنوان نیروی کار متخصص مشغول به کار شوند. این افراد از ابتدا اقامت کشور نیوزیلند را کسب می کنند و پس از 3 سال سیتیزن شیپی این کشور را اخذ می نمایند. افرادی که پیشنهاد شغلی از کشور نیوزیلند را نداشته باشند باید در سیستم امتیازبندی این کشور قرار بگیرند. افرادی که بالای 140 امتیاز مورد نظر را اخذ کنند می توانند بصورت مستقیم وارد کشور نیوزیلند شوند و اگر بین 100 تا 140 امتیاز را داشته باشند در سیستم انتطار قرار می گیرند که در هر دو هفته پرونده ها مورد بررسی قرار می گیرد و افراد که صلاحیت داشته باشند پیشنهاد شغلی را دریافت می کنند و در صورتی که نیروی کار لازم را جذب نکنند به پرونده هایی که بن 100 تا 140 امتیاز را دارند ، رسیدگی کرده و افراد مورد نظر را جذب می کنند. در صورتی که کمتر از از 100 امتیاز را داشته باشید صلاحیت ورود به کشور نیوزیلند را ندارید.

شرایط متقاضیان در دو مرحله بررسی می شود ،در ابتدای کار که Pre-assessment  نام دارد هیچ مدرکی از شما خواسته نمی شود و فقط با تکمیل فرم امتیازات شما مورد بررسی قرار می گیرد و شایستگی شما برای مهاجرت به کشور نیوزیلند مشخص می شود.

پس از به حد نصاب رسیدن واد مرحله دوم یا ارزیابی کامل full assessment می شوید. در این مرحله  باید تمامی مدارک مورد نیاز در بخش ابتدایی را همراه با رسید پرداخت هزینه لازم برای انجام امور ارسال کنید.

مدارک شغلی و تحصیلی باید ترجمه رسمی و توسط وزارت علوم خارجه ایران و وزارت دادگستری تایید شوند. مدرک زبان و سایر مدارک مورد نیاز می توانند توسط خود شخص متقاضی ارسال شوند.

برای ورود به کشور نیوزیلند باید معاینات پزشکی را طی کرده که سفارت نیوزیلند پزشکان مورد تایید خود را اعلام کرده است. دریافت سو پیشینه یکی دیگر از مدارک مورد نیاز می باشد.

پس از دریافت تمامی مدارک و ارسال آن امکان سه تصمیم برای شما میسر می باشد. که در حالت اول به شما اجازه اقامت دائمی اعطا می شود.یا permanent Residency

حالت دوم به این شکل می باشد که اجازه اقامت موقت یا Work to Residency به شما داده می شود که بدین صورت می باشد که یک مجوز ورود 6 ماهه در کشور نیوزیلند را دارا می باشد و در صورت پیدا کردن کار تمدید و به pr تبدیل می شود و آخرین حالت رد درخواست می باشد.

*نکته ی قابل ذکر ،فرد متقاضی حتما باید مدرک زبان IELTS نمره ی 6.5 را داشته باشد در غیر  این صورت امکان چنین کاری میسر نمی باشد.

قرارداد کاری:

باید حتما کتبی و قبل از شروع کارتان باشد.اکثر شرکت های بزرگ طبق قراردادد کاری را زیر نظر اتحادیه ها و قوانین کار تنظیم میکنند. بعلاوه اگر کار گر بخواهد عضو اتحادیه کارگری باشد کارفرما حق دخالت ندارد و با پرداخت حق عضویت میتواند به اتحادیه کارگری  CTUدراید.طبق استاندارد های بین المللی کارگر میتواند از مرخصی های زیاد و ضروری در حین کار برخوردار شود.کاراموزی معمولا 90 روزه میباشد.میتوانید در ازای استفاده نکردن از مرخصی به ازای ان پول نقد دریافت کنید.

دستمزد:

حداقل دستمزدی برای کودکان زیر 16 سال وجود ندارد اما برای کارکنان بزرگسال در سال 2016 15.25 دلار در ساعت.610 دلار در هفته,کار استاندارد 40 ساعت کار میباشد. PAYEمعمولا دستمزد ها بدون کسر مالیات در تبلیغات اعلام میشود.مالیات بر درامد قبل از پرداخت حقوق از شما کم میشود.ACCکسر هزینه جبران خسارت که توسط سیستم بیمه نیوزلند تحت پوشش قرار میگیرد اگر در هنگام کار حادثه اتفاق بیافتد,بخش بزرگی از حقوق از دست رفته شما را برمیگرداند. کارفرما بجز این دومورد حق ندارد هزینه ای را کم کند.

ادامه مطالب